Mε δύο γκολ του Γκρέγκοριτς πριν το δεκάλεπτο, 2-0 η Φράιμπουργκ τον Ολυμπιακό (vids)

Η Φράιμπουργκ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και βρήκε δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα με σκόρερ τον Μίκαελ Γκρέγκοριτς

Η Φράιμπουργκ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πήρε προβάδισμα δύο γκολ κόντρα στον Ολυμπιακό, με τον  Αυστριακό επιθετικό Μίκαελ Γκρέγκοριτς να σκοράρει δύο φορές.

Μόλις στο 3ο λεπτό η γερμανική ομάδα βγήκε ωραία στην αντεπίθεση και ο Έγκεσταϊν σέντραρε από τα δεξιά, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στον Γκρέγκοριτς, ο οποίος κέρδισε στην μονομαχία τον Ρέτσο και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0, καθώς ο Πασχαλάκης δε μπόρεσε να αντιδράσει αποτελεσματικά.

Στο 8′ ο Γκρέγκοτιτς βρήκε για δεύτερη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Αυστριακό να νικάει ξανά τον Πασχαλάκη με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντόαν.