Ζόρια – Κόλος Κοβαλίβκα 1-1

Με γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, Ζόρια, έχασε δύο υπερπολύτιμους βαθμούς κόντρα στην Κόλος Κοβαλίβκα, μένοντας στο 1-1.

«Έμφραγμα» στο 93′ για την προσεχή αντίπαλο της ΑΕΚ στο Europa League, Ζόρια, καθώς ισοφαρίστηκαν από τη Κόλος Κοβαλίβκα, χάνοντας δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς στη μάχη του Ουκρανικού πρωταθλήματος.

Το πρώτο μέρος του παιχνιδιού ήταν σχετικά «αθόρυβο», με τις δύο ομάδες να μη δημιουργούν καμία κλασική ευκαιρία σε 43 λεπτά παιχνιδιού… Εν τέλει στο 44ο λεπτό, η Ζόρια κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, με γκολ του Βλαντισλάβ Κοχεργκίν.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές, χάνοντας δύο σημαντικές φάσεις με τον Λισένσκο. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης Γιούρτσενκο έκανε παράβαση μέσα στην περιοχή της ομάδας του, βλέποντας τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Σελέζνεβ ευστόχησε από την άσπρη βούλα με την Κόλος Κοβαλίβκα να παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό.