Αντίπαλοι ΠΑΟΚ : «Τεσσάρα» πριν τη Τούμπα η Αϊντχόφεν

Μετά τη νίκη επί της Ομόνοιας, η Αϊντχόφεν συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα καθώς νίκησε με 4-0 την Ντεν Χάαγκ για την έβδομη αγωνιστική της Eredivisie.

Με… φόρα έρχεται στην Τούμπα η Αϊντχόφεν για να αγωνιστεί κόντρα στον ΠΑΟΚ την Πέμπτη (05/11, 19:55) για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η PSV κέρδισε άνετα με 4-0 την Ντεν Χάαγκ για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος πετυχαίνοντας τρία από τα τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Εκείνος που άνοιξε το σκορ ήταν ο Ζάχαβι με πέναλτι στο 16ο λεπτό. Εν συνεχεία ο Μαντεουέκε έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 51′, ενώ ο Τόμας στο 83′ «κλείδωσε» τη νίκη της Αϊντχόφεν. Εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ήταν και πάλι ο Μαντουέκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ενδεκάδα που έπαιξε η ολλανδική ομάδα: Εμβογκό, Μποσκάλ, Τέζε, Τόμας (86’ Λουίς Φελίπε), Ζούνιορ (74’ Λεντέσμα), Σανγκαρέ, Φέιν, Ιατάρεν (46’ Μαξ), Γκέτσε (88’ Σαϊμπάρι), Ζάζαβι, Μάλεν (46’ Μαντουέκε).