Αντίπαλοι ΑΕΚ : «Κόλλησε» η Ζόρια (1-1)

Λίγες μέρες πριν αντιμετωπίσει την ΑΕΚ για τους ομίλους του Europa League η Ζόρια έφερε ισοπαλία στην έδρα της Ινχουλέτς για το ουκρανικό πρωτάθλημα (1-1).

Λίγες μέρες πριν βρεθεί αντιμέτωπη με την ΑΕΚ για το Europa League (05/11, 22:00) η Ζόρια… στραβοπάτησε για το εγχώριο πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα, η ουκρανική ομάδα έφερε 1-1 στην έδρα της Ίνχουλετς παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στο 75ο λεπτό. Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ στο 64ο λεπτό με τον Γιανάκοφ που σκόραρε από το σημείο του πέναλτι, ενώ «έσωσε» τον βαθμό με γκολ του Γιούρτσενκο πάλι από τα έντεκα βήματα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΙΝΧΟΥΛΕΤΣ: Σουστ, Κοβάλεβ, Κβάσνι, Μπαλάν, Μπαρτούλοβιτς, Κοβαλένκο (46’ Γιανάκοβ), Λουπάσκο (24’ Κουτσερένλο), Κόζακ, Σεμένκο, Εμκομολά (65’ Σιτσινάβα), Ζαπόροζετς

ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΧΑΝΣΚ: Σεβτσένκο, Βέρνιντουμπ, Αμπού Ανά, Ρουφάτι (67’ Ναζάρινα), Ιβανισένια, Τσιγκάνικς, Γιούρτσενκο, Κομτσενόβσκι, Κοτσέρχιν, Χλάντκι, Καμπάεβ (90’ Σαγιαντμανές)