Πρώτη ήττα με μοιραίο Μπακασέτα για την Αλάνιασπορ (vids)

H Αλάνιασπορ ηττήθηκε με 2-1 από την Γκεντσλερμπιρλιγκί έχοντας μοιραίο τον Τάσο Μπακασέτα που αν και μείωσε το σκορ, αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις για την ισοφάριση.

Πρωτοπόρος και αήττητη ήταν μέχρι και σήμερα η Αλάνιασπορ στο τουρκικό πρωτάθλημα αλλά το μεσημέρι του Σαββάτου ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Γκεντσλερμπιρλιγκί.

Μοιραίος για την Αλάνιασπορ ήταν ο Τάσος Μπακασέτας που αν και μείωσε το σκορ στο 84′ με εκτέλεση πέναλτι, δεν τα κατάφερε από το ίδιο σημείο στις καθυστερήσεις.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός ανέλαβε να εκτελέσει και το δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του αλλά είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να τον νικά και να οδηγεί την Αλάνιασπορ στην πρώτη της ήττα. Θα παραμείνει πάντως στην κορυφή του πρωταθλήματος, απλά ίσως αποκτήσει και συγκάτοικο αν νικήσουν οι Φενέρ και Γαλατά.