![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Την απόκτηση του Δημήτρη Γούτα για δύο χρόνια ανακοίνωσε το πρωί της Παρασκευής (16/7) η Σίβασπορ.
Στην Σίβασπορ θα συνεχίσει την καριέρα του ο Δημήτρης Γούτας. Η τούρκικη ομάδα ανακοίνωσε, το πρωί της Παρασκευής (16/7) την απόκτηση του Έλληνα αμυντικού, με συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας δύο ετών. Ο Γούτας μέχρι πρότινος αγωνιζόταν με την φανέλα του Ατρομήτου, ωστόσο η προοπτική της καριέρας στο εξωτερικό ήταν στα σχέδιά του.
Η ομάδα του Περιστερίου, στις αρχές Ιουνίου ανακοίνωσε την λύση της συνεργασίας της με τον Δημήτρη Γούτα, καθώς ο ίδιος είχε εκφράσει την επιθυμία του να αποχωρήσει από το σύλλογο στο πέρας της σεζόν.
Επιπλέο,, η Σίβασπορ θα συμμετάσχει την φετινή χρονιά στο Κόνφερενς Λιγκ, προοπτική η οποία άρεσε στον 27χρονο Έλληνα κεντρικό αμυντικό.
✍️Demir Grup Sivasspor, Yunan stoper Dimitrios Goutas ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. pic.twitter.com/cv8K2aW3l9
— TRT Spor (@trtspor) July 16, 2021