Βέιλε – Κοπεγχάγη 0-4 – Άνετη νίκη για την Κοπεγχάγη, σκόραρε ο Ζέκα

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League, Κοπεγχάγη διέλυσε τη Βέιλε εκτός έδρας με 4-0, με τον Κάρλος Ζέκα μάλιστα να σκοράρει.

Άνετα και χωρίς προβλήματα η Κοπεγχάγη απέναντι στη Βέιλε. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League έδειξε τα… δόντια της και επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 για το πρωτάθλημα της Δανίας, με τον Κάρλος Ζέκα μάλιστα να σκοράρει!

Μόλις 18 λεπτά χρειάστηκαν στην αντίπαλο του Δικεφάλου του Βορρά για να ανοίξει το σκορ και να πάρει το προβάδισμα στην αναμέτρηση. Σκόρερ ο Λεράγκε, ενώ μόλις έξι λεπτά αργότερα γράφτηκε το 2-0 από τον Μπίελ, που διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου μέρους.

Η Κοπεγχάγη συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο μέρος και στο 54ο ο Ζέκα έγραψε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι σκόραραν ακόμη ένα τέρμα με τον Στάγκε στο 78ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Με τη νίκη αυτήν, η Κοπεγχάγη διατήρησε τη θέση της στην κορυφή, φτάνοντας τους 17 βαθμούς.