Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Έπαθε... Λουτσέσκου το OPEN: «Για εμάς ο ΠΑΟΚ είναι πρωτοπόρος»
NEWS:
ΚΛΕΙΣΙΜΟ

Κύπελλο Ελλάδας – Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης

Με πλούσιο πρόγραμμα συνεχίστηκε σήμερα η πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, με τις ομάδες που συμμετέχουν στη Γ' Εθνική.

Κύπελλο Ελλάδας – Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης | to10.gr

Με τον κυριότερο όγκο των αγώνων να διεξάγεται σήμερα συνεχίστηκε η πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, με τη συμμετοχή της Γ’ Εθνικής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ξεχωρίζει η πρόκριση της Προοδευτικής με 2-0 επί της Σαντορίνης, της Παναχαϊκής με 2-1 επί του Φωστήρα και της Ηλιούπολης με 4-0 επί του Αίαντα Γαστούνης.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Σάββατο 28/8
ΑΕ Λευκίμμη-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παράταση (2-2 κ.δ )
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 0-1 πεν. (0-0 κ.δ)
Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης 2-0

Κυριακή 29/8
Ερμής Μελιγού-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 3-2
Νεάπολη-Αήττητος Σπάτων 0-3
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1
Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020 2-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-3
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0

Αλεξανδρούπολη-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς 0-1
Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0

Κυριακή 5/9
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι ( 14:00)
ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός (14:00)
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (16:00)
Αιολικός-Πανελευσινιακός (17:00)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβά (17:00)
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (17:00)
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος (17:00)
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (17:00)

*Ο Χαραυγιακός προκρίθηκε χωρίς αγώνα.
**Διαγόρας Βραχνέικων, Αταλάντη και Μακεδονικός προκρίθηκαν απευθείας στην επόμενη φάση καθώς είχαν κληρωθεί με Ζάκυνθο, Πανιώνιο και Απόλλωνα Πόντου αντίστοιχα, οι οποίοι δήλωσαν συμμετοχή στη Super League 2.

Latest News

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από