Ταχτσίδης – Σκόραρε και έδωσε την πρόκριση στην Αλ Φάιχα (vid)

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης άνοιξε το σκορ στον αγώνα Κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας της Αλ Φάιχα με την Αμπχά και οδήγησε την ομάδα του στην πρόκριση.

Με πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Ταχτσίδη, η Αλ Φάιχα κατάφερε να εξασφαλίσει μία μεγάλη πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου.

Ο Έλληνας μέσος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης με την Αμπχά, καθώς κατάφερε να ευστοχήσει από τα έντεκα μέτρα, σημειώνοντας το 1-0 υπέρ της ομάδας του. Έτσι, η Αλ Φάιχα θα αναμετρηθεί με την Αλ Μπατίν για μια θέση στα προημιτελικά της διοργάνωσης, σε μονή αναμέτρηση.

Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Ταχτσίδη στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, με το πρώτο του να το πετυχαίνει στη πρεμέρα του πρωταθλήματος, κόντρα στην Ίτιχαντ, στις 11 Αυγούστου του 2021.