Αλτάι – Τράμπζονσπορ 1-2

Η Τράμπζονσπορ πέρασε με ανατροπή (1-2) από την έδρα της Αλτάι και έκανε ακόμη ένα βήμα για τον τίτλο. Ασίστ από Μπακασέτα που μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτό το πρωτάθλημα δεν χάνεται για την Τράμπζονσπορ! Η ομάδα των Μπακασέτα και Σιώπη βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα της Αλτάι, αλλά έκανε την ανατροπή και έφυγε με τη νίκη (1-2) που την φέρνει στο +12 από τη δεύτερη Κόνιασπορ η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33′ με ένα μακρινό σουτ του Καραγιέλ, με το 1-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο. Τότε ο Τάσος Μπακασέτας πέρασε στη θέση του Μανώλη Σιώπη, έδωσε την ασίστ στον Κορνέλιους ο οποίος στο 51′ έκανε το 1-1 για την ομάδα του.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, ο Δανός επιθετικός σκόραρε ξανά, στο 88′, και έδωσε τη νίκη – τίτλου με 2-1 στην Τράμπζονσπορ.