Νότιγχαμ – Λίβερπουλ: Ασίστ με το δεξί ο Τσιμίκας, γκολ ο Ζότα (vid)

Ο Κώστας Τσιμίκας σέντραρε με το δεξί πόδι, ο Ζότα πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και σκόραρε για τη Λίβερπουλ.

Δύο λεπτά μετά από μια ανεπανάληπτη ευκαιρία ευκαιρία της Νότιγχαμ για να προηγηθεί στο ματς. Σε ένα ματς που η Φόρεστ δείχνει και πάλι τα δόντια της. Αυτή τη φορά κόντρα στη σπουδαία Λίβερπουλ.

Δεν έγινε το 1-0 στο 76′ που θα σήκωνε στο… πόδι το κατάμεστο City Ground. Και δύο λεπτά αργότερα; Η Λίβερπουλ βρήκε το γκολ που της έδωσε το προβάδισμα.

Με έναν εκ των πρωταγωνιστών να είναι ο Κώστας Τσιμίκας. Ο Έλληνας αριστερός μπακ που αγωνίζεται βασικός στον σημερινό προημιτελικό Κυπέλλου Αγγλίας έκανε μία από τις γνωστές του κούρσες από τα αριστερά. Όλοι περίμεναν σέντρα με το καλό του πόδι, αλλά εκείνος προσποιήθηκε, την έφερε στο δεξί, σήκωσε το βλέμμα και είδε τον Ζότα στο δεύτερο δοκάρι.

Σέντρα πάρε – βάλε, ο Ζότα σούταρε στην κίνηση και… λύτρωσε τη Λίβερπουλ, σε ένα ματς που χρειάστηκε και το VAR για να διευκρινιστεί αν είναι οφσάιντ ή όχι ο σκόρερ της Λίβερπουλ.