Coppa Italia: Ο Γκούντμουντσον έστειλε την Τζένοα στους «16»

Η Τζένοα δυσκολεύτηκε πάρα πολύ απέναντι στην Ρετζιάνα (ομάδα της 2ης κατηγορίας), αλλά τελικά με το γκολ του Γκούντμουντσον στο 9ο λεπτό της παράτασης επικράτησε με 2-1 και προκρίθηκε στους «16» του Coppa Italia...

Η Τζένοα δυσκολεύτηκε πάρα πολύ απέναντι στην Ρετζιάνα (ομάδα της 2ης κατηγορίας), αλλά τελικά με το γκολ του Γκούντμουντσον στο 9ο λεπτό της παράτασης επικράτησε με 2-1 και προκρίθηκε στους «16» του Coppa Italia, όπου θα τεθεί αντιμέτωπη με την Λάτσιο στο «Ολίμπικο».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37΄ με τον Βαρέλα Τζιαμάνκα, αλλά στο 53΄ οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Χαπς. Το 1-1 έμεινε στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης, για έρθει ο Άλμπερτ Γκούντμουντσον από τον πάγκο στο 76΄ και να στείλει την ομάδα της Γένοβας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας με το γκολ που σημείωσε στο 99΄.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της φάσης των «32» του Κυπέλλου Ιταλίας:

Κρεμονέζε-Τσιταντέλα 2-1 παρ. (1-1 κ.δ.)

Τορίνο-Φροζινόνε 02/11

*Στη φάση των «16» έχουν πάρει θέση άνευ αγώνα οι Ίντερ, Φιορεντίνα, Αταλάντα, Μίλαν, Λάτσιο, Ρόμα, Γιουβέντους και Νάπολι.