Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης 1-1

Ο Ηρακλής απέσπασε ισοπαλία από τον Απόλλωνα Σμύρνης (1-1) σε φιλικό που διεξήχθη στο Καυταντόγλειο κι έδειξε καθόλα έτοιμος για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football league.

Ηρακλής και Απόλλωνας Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) σε φιλικό στο Καυταντόγλειο με τους Ηρακλειδείς να τεστάρουν τα επίπεδα ετοιμότητάς του ενόψει της πρεμιέρας της Football League και τον νέο προπονητή της Ελαφράς Ταξιαρχίας, Γιάννη Ματζουράκη, να έχει την ευκαιρία να κάνει πολλές δοκιμές.

Ο «Γηραιός» μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και βρήκε δίχτυα μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Κλέιτον. Ο Απόλλων Σμύρνης έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού (63’) μετά το λάθος του Κουκόλη, που έδωσε την ευκαιρία στον Κονέ να «τροφοδοτήσει» τον Μάντζιο για την ισοφάριση (1-1).

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης με τους δύο προπονητές να βγάζουν σημαντικά συμπεράσματα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Βοσνιάδης): Αμπάρης, Χιντζίδης, Κουτρουμανος (33’ Γιαννίτσης), Κούσας, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Πασάς, Ντούνης, Χασομέρης, Κλέιτον

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γρηγοριάδης, Χιντζίδης (72’ Κωστούλας), Γιαννίτσης, Κούσας (72’ Καζναφέρης), Κουκόλης, Καλτσάς, Παναγιωτούδης (72’ Κανακούδης), Πτηνόπουλος, Γεωργίου, Ρόβας, Μένδρινος

Απόλλων Σμύρνης (Ματζουράκης): Βάσιτς, Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Γκονζάλεζ, Γκίνο, Ζοάο Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ακόστα, Σικαμπάλα, Μπόρις, Ρόσις

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αστράς, Κύργιας, Βαφέας, Κοντοές, Ματίας, Τριάδης, Κονέ, Μπετινέλι, Μάντζιος, Ντ’ ουρσό, Στάθης