Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 1-1

Παναθηναϊκός και ΑΕΚ ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στο Γ. Καλαφάτης, στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ19.

Παναθηναϊκός και ΑΕΚ αναμετρήθηκαν στο προπονητικό κέντρο των πράσινων για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League. Το παιχνίδι ξεκίνησε εντυπωσιακά με τον Δικέφαλο να προηγείται μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μπούση και το «Τριφύλλι» να απαντάει τέσσερα λεπτά αργότερα με γκολ του Αθανασακόπολου.

Με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και να χάνουν την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα, όταν το σουτ του Ζαγαρίτη κατέληξε στο δοκάρι, το πρώτο 45λεπτο έληξε ισόπαλο 1-1. Στο δεύτερο μέρος η «Ένωση» ήταν ανώτερη και θα μπορούσε να φύγει με το «διπλό» από το Γεώργιος Καλαφάτης, αλλά είδε δύο φορές τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι σε προσπάθειες του Τσέλιου και του Μπούση.

Μετά το τελικό 1-1 η ΑΕΚ έφτασε τους 19 βαθμούς, τρεις πίσω από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, ενώ ο Παναθηναϊκός παρέμεινε τρίτος με 17 βαθμούς.