Γ’ Εθνική: Το πανόραμα των αγώνων/ Αήττητο ήταν και πάει για την Καλαμάτα

Η Ένωση Ερμιονίδας έβαλε τέλος στο εντυπωσιακό αήττητο της Καλαμάτας επικρατώντας 2-1. Με νίκη συνέχισε την πορεία του ο Εθνικός που επικράτησε εκτός έδρας της Παλαιόχωρας (3-1). Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα.

Γ’ Εθνική: Το πανόραμα των αγώνων/ Αήττητο ήταν και πάει για την Καλαμάτα | to10.gr

Τέλος στο αήττητο σερί της Καλαμάτας έβαλε η Ένωση Ερμιονίδας που επικράτησε με 2-1 στο «Σταύρος Παπαδόπουλος». Πέρασε και από την Αλεξανδρούπολη η Καβάλα επικρατώντας του Εθνικού με το καθαρό 2-0. «Διπλό» στα Χανιά έκανε ο Εθνικός, νίκη και για το Αιγάλεω επί του Χαραυγιακού (1-0).

Με πάρα πολλές αλλαγές στο αρχικό της σχήμα η Καλαμάτα και χωρίς τον Χρήστο Μίνγκα γνώρισε την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα, από την Ερμιονίδα που διατηρεί πλέον την άριστη παράδοσή της στις επισκέψεις της στη Μεσσηνία. Από αδράνεια της άμυνας της Καλαμάτας, ο Σαμαράς βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή και διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κασωτάκη για το 0-1! Στο β΄ ημίχρονο η Μαύρη Θύελλα μπήκε δυνατά και στο 50΄ ο Μάρκοβιτς με φοβερό σουτ νίκησε τον Αλευρά για το 1-1.

Στο 66ο λεπτό όμως η Ερμιονίδα πήρα ξανά το προβάδισμα με τον Μακρίδη, μετά από σέντρα του Σαμαρά για το 1-2.Στην εκπνοή οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» το 2-2 όταν δυνατό σουτ του Μάρκοβιτς βρίκε το οριζόντιο δοκάρι. Το τελικό “σφύριγμα” του αγώνα βρήκε τους παίκτες της Ερμιονίδας να πανηγυρίζουν δίκαια ένα μεγάλο “διπλό” παρέα με 50 περίπου ωραίους φιλάθλους της από την Αργολίδα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καλαμάτα (Χριστόπουλος): Κασωτάκης, Τσόπελας (46′ Κάρλος), Ψάνης, Μπίζος, Αλιατίδης, Λαθύρης, Φουάσης, Μαστραντωνάκης (67΄ Μίνγκας), Μάρκοβιτς, Μαρτίνες (65΄ Γκελγκέρια), Χίλγκεν (72′ Ταμπάς)

Ερμιονίδα (Κολιτσιδάκης): Αλευράς, Τζιέρης (88′ Ίλσι), Σαμαράς, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Γεωργακόπουλος, Παλαιοπάνος, Κορνελάτος, Μακρίδης, Πούτσι (85΄ Τρέσα), Βασιλέρης (65΄ Κασαπίδης / 88′ Σαλαπατίδης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

12η αγωνιστική

ΑΕ Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης 0-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου 0-0

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 0-2

Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-1

Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού 1-1

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης

Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Άρης Αβάτου – ΑΕ Καλαμπακίου

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης

Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς

 

2ος όμιλος

12η αγωνιστική

Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας 2-1

Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1

Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0

Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου 1-3

Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου 1-0

Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια 0-3

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Αλμωπός Αριδαίας – Γιαννιτσά

ΑΠΕ Λαγκαδά – Νίκη Αγκαθιάς

Άρης Παλαιοχωρίου – Εδεσσαϊκός

Βέροια – Αγροτικός Αστέρας

Μελιτέας Μελίτης – Ολυμπιακός Κυμίνων

ΠΑΟ Κουφαλίων – Ερμής Αμυνταίου

Τρίγλια – Μακεδονικός

 

3ος όμιλος

12η αγωνιστική

Γρεβενά Αεράτα – Αχέροντας Καναλακίου 0-3

Θρίαμβος Σερβιανών – Τηλυκράτης 0-1

Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφα 1-0

Μακεδονικός Σιάτιστας – Φλωριάδα 4-0

Ναυπακτιακός – Θεσπρωτός 1-1

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Αχέροντας Καναλακίου – Ναυπακτιακός

Θεσπρωτός – Θρίαμβος Σερβιανών

Λευκίμμη – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

Μακεδονικός Σιάτιστας – Γρεβενά Αεράτα

Τηλυκράτης – Κρόνος Αργυράδων

Φλωριάδα – Σούλι Παραμυθιάς

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

 

4ος όμιλος

12η αγωνιστική

Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός 0-0

Αστέρας Ιτέας – Αλμυρός 1-0

Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων 1-0

Μετέωρα Καλαμπάκας – Νίκη Βόλου 0-2

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1

Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0

Πιερικός – Στυλίδα 5-1

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Αλμυρός – Ολυμπιακός Βόλου

ΑΟ Σελλάνων – Φωκικός

Απόλλων Μακρυχωρίου – Μετέωρα Καλαμπάκας

Αστέρας Ιτέας – Οικόνομος Τσαριτσάνης

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου – Πιερικός

Στυλίδα – Θησέας Αγριάς

 

5ος όμιλος

12η αγωνιστική

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Κερατσίνι 1-0

Ατσαλένιος – Νεάπολη 0-2

Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά 1-1

Επισκοπή – Ιωνικός 1-2

Παλαιόχωρα – Εθνικός 1-3

Ρεπό: Προοδευτική

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Αμπελακιακός – Προοδευτική

Εθνικός – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιωνικός – Ατσαλένιος

Κερατσίνι – Γιούχτας

Νεάπολη – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Παλαιόχωρα – Επισκοπή

Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

 

6ος όμιλος

12η αγωνιστική

Αστέρας Αμαλιάδας – Παναιγιάλειος 1-1

Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Βραχνέϊκων 1-0

Πανηλειακός – Ιάλυσος Ρόδου 0-1

Πανμοβριακός Ριόλου – Νίκη Τραγανού 1-1

Φοίβος Κρεμαστής – Αχαρναϊκός 1-1

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Αχαρναϊκός – ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέϊκων – Φοίβος Κρεμαστής

Θύελλα Ραφήνας – Πανμοβριακός Ριόλου

Ιάλυσος Ρόδου – Αστέρας Αμαλιάδας

Νίκη Τραγανού – Πανηλειακός

Παναιγιάλειος – Παλληνιακός

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

 

7ος όμιλος

11η αγωνιστική

Αιγάλεω – Χαραυγιακός 1-0

Αιολικός – Χαλκίδα 1-0

Απόλλων Ερέτριας – Άγιος Ιερόθεος 1-1

Θύελλα Καμαρίου – Ηλυσιακός 1-1

Καλλιθέα – Πανθηραϊκός 0-0

Κόρινθος – Άγιοι Ανάργυροι 0-0

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

Άγιος Ιερόθεος – Άγιοι Ανάργυροι

Αιγάλεω – Θύελλα Καμαρίου

Αιολικός – Χαραυγιακός

Ηλυσιακός – Απόλλων Ερέτριας

Πανθηραϊκός – Κόρινθος

Χαλκίδα – Καλλιθέα

 

8ος όμιλος

12η αγωνιστική

Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Βλαχιώτη 2-3

ΑΟ Εικοσιμίας -Πάμισος Μεσσήνης 0-2

ΑΟ Υπάτου – Ένωση Λέρνας 2-0

Ασπρόπυργος – Παναρκαδικός 2-1

Καλαμάτα – Ένωση Ερμονίδας 1-2

Παναργειακός – Μανδραϊκός 1-0

Επόμενη Αγωνιστική (6/1)

ΑΟ Εικοσιμίας – Αμβρυσσέας Διστόμου

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Υπάτου

Ένωση Λέρνας – Ασπρόπυργος

Ένωση Ερμιονίδας – Καταστάρι

Μανδραϊκός – Ένωση Πελλάνας/ Καστορείου

Πάμισος Μεσσήνης – Παναργειακός

Παναρκαδικός – Καλαμάτα

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Κλείσιμο