Οι οπαδοί της Ουτρέχτης πέταξαν κροτίδα στον Ονάνα (vid)

Κροτίδα που εκτόξευσαν οπαδοί της Ουτρέχτης έσκασε στα πόδια του Ονάνα, που παρέμεινε ψύχραιμος.

Ουτρέχτη και Άγιαξ αναμετρήθηκαν για την 17η αγωνιστική του Ολλανδικού Πρωταθλήματος. Ο «Αίαντας» επικράτησε με 3-1 αλλά τα… καμώματα των οπαδών των γηπεδούχων επισκίασαν την αναμέτρηση. Πιο συγκεκριμένα στο 61ο λεπτό οι φανατικοί οπαδοί της Ουτρέχτης πέταξαν μία κροτίδα οι οποία έσκασε στα πόδια του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Αντρέ Ονάνα. Ο 22χρονος Καμερουνέζος δεν τραυματίστηκε και ήταν απόλυτα ψύχραιμος μετά το συμβάν.

Ο διαιτητής του αγώνα όπως ήταν λογικό διέταξε την προσωρινή διακοπή του, με το σκορ σε εκείνο το σημείο να είναι 0-2 υπέρ του Άγιαξ. Το ματς συνεχίστηκε κανονικά μετά από κάποια λεπτά, με τις δυο ομάδες να βρίσκουν από ένα γκολ και το 3-1 να σφραγίζει την εκτός έδρας νίκη του «Αίαντα».