Γ’ Εθνική: Ισόπαλο το ντέρμπι Προοδευτική-Εθνικός, συνεχίζει ακάθεκτη η Καλαμάτα

Ντέρμπι από τα παλιά στη Νίκαια, με την Προοδευτική και τον Εθνικό να έρχονται ισόπαλοι 1-1 – Ασταμάτητη η Καλαμάτα, κέρδισε με 2-0 την Ένωσης Λέρνας – Αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Γ’ Εθνική: Ισόπαλο το ντέρμπι Προοδευτική-Εθνικός, συνεχίζει ακάθεκτη η Καλαμάτα | to10.gr

Χωρίς νικητή έληξε το μεγάλο ντέρμπι της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στην Προοδευτική και τον Εθνικό, για την 14η αγωνιστική, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1.

Από εκεί και πέρα, η Καλαμάτα συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας εύκολα με 2-0 της Ένωσης Λέρνας.  Με νίκη προχώρησε επίσης ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος κέρδισε εντός έδρας τον Οικονόμο Τσαριτσάνη με 4-1, αλλά και η Νίκη Βόλου, που επικράτησε εκτός έδρας του Θησέα Αγριάς με 2-0.

Αντίθετα, η Καλλιθέα δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Αιολικού, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δύο ομάδες στο ο-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2
Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2

Τετάρτη 16/01

ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός (15:00)

2ος όμιλος

Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2
ΠΟ Τρίγλιας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1
Μακεδονικός – Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Αγροτικός Αστέρας – Μελιτέας Μελίτης 2-1

Τετάρτη 16/01

Εδεσσαϊκός – Ολυμπιακός Κυμίνων (15:00)
Ερμής Αμυνταίου – ΑΠΕ Λαγκαδά (15:00)
ΑΣ Γιαννιτσών – Βέροια (15:00)

3ος όμιλος

Τηλυκράτης Λευκάδας – Μακεδονικός Φούφας 1-2
Κρόνος Αργυράδων – Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών – ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0
Σούλι Παραμυθιάς – Γρεβενά Αεράτα 4-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α

Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1
Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου 0-2
ΑΟ Στυλίδας – ΑΟ Σελλάνων 0-1
Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1

Τετάρτη 16/01

ΑΣ Μετέωρα – Αστέρας Ιτέας (15:00)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΣ Αλμυρού (15:00)
Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου (15:00)

5ος όμιλος

ΟΦ Ιεράπετρας – Επισκοπή 2-1
Προοδευτική – Εθνικός 1-1
Γιούχτας – ΑΕ Νεάπολης (αναβολή)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ιωνικός 1-2
Κερατσίνι – Ατρόμητος Πειραιά 3-1

Δευτέρα 14/1

Ατσαλένιος – Παλαιόχωρα (15:00)
Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Παναιγιάλειος – Διαγόρας 0-2
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέϊκων 2-1
Παλληνιακός – Ιάλυσος 0-2
Πανηλειακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Νίκη Τραγανού 0-2
Φοίβος Κρεμαστής – Πανμοβριακός 0-2
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

13η αγωνιστική

Πανθηραϊκός – Άγιος Ιερόθεος 1-0
Απόλλων Ερέτριας – Αιγάλεω 0-6
Άγιοι Ανάργυροι – Ηλυσιακός 2-2
Καλλιθέα – Αιολικός 0-0
Χαραυγιακός – Θύελλα Καμαρίου 2-0
ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΟ Χαλκίδας 1-0

8ος όμιλος

ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας (αναβολή)
Καλαμάτα – Ένωση Λέρνας 2-0
Παναργειακός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1
Ασπρόπυργος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0
ΑΟ Κατασταρίου – Μανδραϊκός 1-0
Παναρκαδικός – Ερμιονίδα (αναβολή)
ΑΕ Πελλάνας – Πάμισος 3-1

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Κλείσιμο