Ασταμάτητη και η Κ19 του ΠΑΟΚ!

Τα παιδιά του Πάμπλο Γκαρσία επικράτησαν με 3-2 μέσα στην Τρίπολη και έχουν το ίδιο ρεκόρ με την πρώτη ομάδα του Δικέφαλου.

Η πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ έχει 14 νίκες και μία ισοπαλία σε 15 αγωνιστικές. Το ίδιο ακριβώς ρεκόρ έχει και η ομάδα νέων Κ19, η οποία κέρδισε με 3-2 μέσα στην Τρίπολη τον Αστέρα!

Το ματς είχε ανατροπή στην ανατροπή. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με το γκολ του Τσαούση στο 30’ αλλά πριν βγει το πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε δύο γκολ (34’ και 40’) και έμεινε πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη φάνηκε ότι δύσκολα θα γυρίσει το ματς, αλλά τελικά τα κατάφερε με γκολ των Πουρνάρα (80’) και Σαλαμούρα (82’) στο τέλος, έκανε ανατροπή στην ανατροπή και πήρε άλλη μια σπουδαία νίκη.

Τα παιδιά του Πάμπλο Γκαρσία μετρούν 14 νίκες και μια ισοπαλία σε 15 ματς και βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, 10 βαθμούς πάνω από την ΑΕΚ που ακολουθεί (43β. έναντι 33β.) στον δρόμο για το δεύτερο σερί πρωτάθλημα.