Γ’ Εθνική: Κατέκτησε το πρωτάθλημα ο Ασπρόπυργος και η Ιεράπετρα

Τελευταία στροφή στη Γ΄εθνική όπου και οριστικοποιήθηκαν οι ομάδες που πήραν την άνοδο, που παρέμειναν στην κατηγορία και που υποβιβάστηκαν στις ΕΠΣ.


Γ’ Εθνική: Κατέκτησε το πρωτάθλημα ο Ασπρόπυργος και η Ιεράπετρα | to10.gr

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ολοκληρώθηκε με όλα τα παιχνίδια να έχουν τη δική τους αγωνία μέχρι τέλους και στους 8 ομίλους.

Καβάλα, Βέροια, Κρόνος Αργυράδων, Ολυμπιακός Βόλου, Ιεράπετρα, Ιάλυσος, Αιγάλεω, Ασπρόπυργος θα αγωνίζονται στη Football League τη νέα σεζόν, καθώς στέφθηκαν πρωταθλητές, ενώ βγήκαν και οι ομάδες που θα διεκδικήσουν τα άλλα τέσσερα εισιτήρια μέσω των μπαράζ.

Πολλά από τα ματς όπως αυτό της Ιεράπετρας με τον Εθνικό έκριναν πολλά, με τον Ιωνικό, την Καλαμάτα, τον Νέστο Χρυσούπολης, τον ΠΟ Τριγλίας, τον Θεσπρωτό, τη Νίκη Βόλου, τον Διαγόρα Ρόδου και τον Αιολικό να πηγαίνουν στους αγώνες μπαράζ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5 (19′ Σιψής, 44′ Λιάρας, 52′-61′ Μουτεσίδης, 55′ Ζυγκερίδης)

Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-3 (4′ Μαρκόπουλος, 37′ Γαβριηλίδης, 61′ Βαλαβανόπουλος)

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0 (54′ Καραγκιόζης Β., 61′-66′-77′-87′ Πασχαλάκης, 86′ Ξαντινίδης)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2 (9′ Καρακασίδης, 19′ Δεδελούδης, 88′ Καρακασίδης / 8′ Κωνσταντάρας, 39′ Χαλπέτης)

Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 3-1 (21′ Μκρτσιαν, 47′ Νικλητσιώτης, 86′ Χούσινετς / 45+ Μουδούρογλου)

ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου 1-0 (22′ Κωνσταντινίδης)

Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός 0-0

Πρωταθλητής: Καβάλα

Μπαράζ: Νέστος Χρυσούπολης

2ος όμιλος

Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΗΣ Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας 0-1 (38′ Ζώτος)

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά 4-0 (24′ Ρογγότης, 44′ Πέτκος, 60′ Κίτσας Ε., 74′ Χατζόπουλος)

ΑΣ Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας 2-1 (20′ Πέλκας, 36′ Παντεκίδης / 54′ Ελευθεριάδης Λ.)

Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (84′ Παπαδημητρίου / 78′ )

Αγροτικός Αστέρας – Βέροια 0-2 (8′ Σκαθαρούδης, 52′ Μπλέτσας)

Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης 1-0 (13′ )

Πρωταθλητής: Βέροια

Μπαράζ: ΠΟ Τριγλίας

3ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης 0-2 (38′ Γαστεράτος, 68′ Κιπτίου)

Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός 0-3 (46′-51′ Ευθυμίου, 77′ Κασαράτε)

Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης 1-0 (56′ Χατζηδημητρίου)

Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2 (53′ Τσακμάκης, 81′ )

Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-1 (21′ Ζδράβος)

Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

Πρωταθλητής: Κρόνος Αργυράδων

Μπαράζ: Θεσπρωτός

4ος όμιλος

Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων 1-1 (34′ Χατζηστάμου / 28′ πατσαρούχας)

Θησέας Αγριάς – ΑΟ Στυλίδας 3-1

Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού 0-0

Πιερικός – Νίκη Βόλου 1-2 (73′ Καρτσαμπάς / 14′ Κέρι πεν, 90+ Παπαδόπουλος)

ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0 (16′ Μαρούδας)

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας 4-4 (39′ αυτογκόλ, 45′ Τόλιος, 54′-57′ Μπαλογιάννης / 4′ Ζαννιάς, 63′ Κακκάβας πεν, 65′ Σεΐτι, 68′ Αλεξίου)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3 α.α.

Πρωταθλητής: Ολυμπιακός Βόλου

Μπαράζ: Νίκη Βόλου

5ος όμιλος

Γιούχτας – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης 4-0 (52′ Φουκαράκης, 54′ Σινγκ, 71′ Μποτωνάκης, 90′ Τσίτας)

Προοδευτική – Αμπελακιακός 1-0 (41′ )

ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός 2-0 (66′ Μηνάς, 90+ Βογιατζής)

Ατσαλένιος – Ιωνικός 1-2 (15′ Παπαδομιχελάκης / 5′ Πογοσιάν, 11′ Κουϊρουκίδης)

ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Παλαιόχωρας 2-0 (28′ Κατσικοκέρης, 42′ Γιόρνταν)

Πρωταθλητής: ΟΦ Ιεράπετρας

Μπαράζ: Ιωνικός

6ος όμιλος

Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος 0-5 (34′-44′-56′ Περογαμβράκης, 80′ Μπάρδος, 87′ Πετράκος)

Παλληνιακός – Παναιγιάλειος 3-1 (57′ Κυριόπουλος, 65′ Σάμιος, 83′ Μπιτίλης / 73′ Βλάχος)

ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός 1-2 (63′ Μικελάτος / 25′-44′ Μπρέμπος)

Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού 2-3 (41′ Μπαρμπαρούσης, 43′ Πλαστουργός πεν / 38′ Βατσής, 56′ Γαργαρώνης, 67′ Καλογερόπουλος)

Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0

Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-3

Πρωταθλητής: Ιάλυσος

Μπαράζ: Διαγόρας Ρόδου

7ος όμιλος

ΑΟ Χαλκίς – Αιολικός 1-0 (62′ Ντάμπος)

Χαραυγιακός – Αιγάλεω 0-2 (77′ Βέρμπης, 90+ Τσαφταρίδης)

Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου 1-0 (49′ )

Πανθηραϊκός – Καλλιθέα 1-1 (71′ Τσίγκρος / 31′ Χαρίτος)

Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας 7-3

Άγιοι Ανάργυροι – ΠΑΣ Κόρινθος 3-0 (Βιδάλης, Λάλας, Πολλάς)

Πρωταθλητής: Αιγάλεω

Μπαράζ: Αιολικός

8ος όμιλος

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας 2-1 (15′ Στασινόπουλος, 31′ Σένκα / 37′ Ντεμπλάλα)

ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Ερμιονίδας 2-3 (77′ Κουρέλλας, 90+ Μαρίνος / 45+-54′ Μπιμπισίδης, 56′ Τριμπόνιας)

Καλαμάτα – Παναρκαδικός 2-2 (10′-24′ Κάρλος / 54′-71′ πεν Καρβάλιο)

Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας 5-0 (38′ Ζώνας, 43′-49′-77′ Βαζ, 81′ Πετρόπουλος)

ΑΕ Πελλάνας – Μανδραϊκός 4-1 (14′-41′ πεν Παναγιωτίδης, 70′-90′ Σικαλόπουλος / 80′ Καλλιθέα)

Παναργειακός – Πάμισος 3-0 (5′ Παιδάκης, 32′ Μουσταφάι, 71′ Μπουντόπουλος)

ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη 5-0

Πρωταθλητής: Ασπρόπυργος

Μπαράζ: Καλαμάτα

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Κλείσιμο