Παναθηναϊκός: Μιμήθηκαν Ομπαμεγιάνγκ – Λακαζέτ στον πανηγυρισμό τους οι Ζαγαρίτης – Αθανασακόπουλος (vid)

Η Κ-19 του Παναθηναϊκού πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Άρη με σκορ 2-1, με τους Ζαγαρίτη και Αθανασακόπουλο να παραπέμπουν σε Πρέμιερ Λιγκ με τον πανηγυρισμό τους.

Η Κ-19 του Παναθηναϊκού πέρασε νικηφόρα με σκορ 2-1 από την έδρα του Άρη, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες για αρκετά λεπτά.

Το πρώτο γκολ των «πρασίνων» πέτυχε ο Αθανασακόπουλος με όμορφο «γυριστό» σουτ, ανοίγοντας το σκορ εναντίον του Άρη στο 28ο λεπτό.

Μετά την επίτευξη του τέρματος ο Αθανασακόπουλος πανηγύρισε με τον Ζαγαρίτη, όπως συνηθίζουν να πανηγυρίζουν οι Ομπαμεγιάνγκ – Λακαζέτ, θυμίζοντας για λίγο Πρέμιερ Λιγκ.