ΑΕΚ Κ19 – ΠΑΟΚ Κ19  0-1

ΑΕΚ Κ19 – ΠΑΟΚ Κ19 0-1

Ο ΠΑΟΚ με γκολ στην αρχή της αναμέτρησης επικράτησε της ΑΕΚ σρτην αναμέτρηση των Κ19 των δύο ομάδων

Η ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε εκείνης της ΑΕΚ εκτός έδρας με 0-1 χάρη σε ένα γκολ στο 14ο λεπτό από τον Πανίδη για την πέμπτη αγωνιστική την Superleague Κ19.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΟΚ μπήκαν πιο δυνατά και άνοιξαν το σκορ με γκολ του Πανίδη στο 14′. Έκτοτε ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το πρώτο ημίχρονο δεν είχε σπουδαίες φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μικροί» της ΑΕΚ ανέβασαν το ρυθμό, αλλά στο 62′ ο Θεοχάρης αποβλήθηκε και με το δημιουργικό πρόβλημα να παραμένει δεν μπόρεσε να δημιουργήσει φάσεις.

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας) : Θεοχάρης, Ποζατζίδης, Αρβανίτης, Καραβίδας, Μάρκου(65′ Καλούδης) , Κάτσικας, Ρουκουνάκης(46′ Δημητρίου) , Τσέλιος, Μπότος(70′ Κοσίδης) , Μαχαίρας, Χριστόπουλος(83′ Κορομηλάς)

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Γιαξής , Παναγιώτου, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Ταχάτος(68′ Κούτσιας) , Γαϊτανίδης, Σαλαμούρας, Πανίδης, Τσόλης(90+2′ Θεοδωρίδης) , Πουρνάρας