Ολυμπιακός Κ19- Ερυθρός Αστέρας Κ19 0-1 (pics)

Οι πιτσιρικάδες του Ολυμπιακού προσπάθησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό, είχαν 19 τελικές, αλλά δεν τα κατάφεραν απέναντι στον εξαιρετικό Ερυθρό Αστέρα, κλείνοντας με ήττα (0-1) τον όμιλο. Προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι Σέρβοι.

Οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη άξιζαν κάτι καλύτερο από τον ένα βαθμό που μάζεψαν συνολικά στον όμιλο και ειδικά στο σημερινό ματς, αλλά το μέλλον τους ανήκει.

Αντίθετα οι Σέρβοι τερμάτισαν με 11 βαθμούς, περνώντας ως δεύτεροι από τον όμιλο, πίσω από την Μπάγερν, αφήνοντας τρίτη την Τότεναμ.

Ο Ολυμπιακός έκανε τη μία τελική μετά την άλλη, αλλά λίγο η αστοχία και λίγο η ατυχία, είχαν ως αποτέλεσμα μία ακόμη ήττα.

Το γκολ του Ερυθρού Αστέρα πέτυχε ο Ραντούλοβιτς στο 41ο λεπτό, ενώ η καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων σημειώθηκε στο 53′, με τον Λιάτσο να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Κάτιτς.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Κεραμύδας (68’ Τσέλιος), Γκοτζαμανίδης, Μπουλάρι (81’ Ντότης), Μαρτίνης, Τσαβός, Μπέλιτς (62’ Νεοφυτίδης), Φέκκας (80’ Βοΐλης), Λιάτσος, Κατσαβάκης (68’ Σουρλής), Νικόλης.

Ερυθρός Αστέρας: Κάτιτς, Μίτροβιτς, Μπλαγκόγεβιτς, Μάτιτς (83’ Ίλιτς), Λούκιτς, Μίλικιτς, Πάντοβιτς, Νοβάκοβιτς, Μπουρμάζ (87’ Λάζετιτς), Ραντούλοβιτς (83’ Πίπλιτσα), Μπάμιτς.