Coppa Italia: Στα ημιτελικά η Ίντερ, 2-1 τη Φιορεντίνα

Με Καντρέβα και Μπαρέλα να σκοράρουν η Ίντερ επικράτησε 2-1 της Φιορεντίνα και θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου τη Νάπολι.

Ολοκληρώθηκε το παζλ των ημιτελικών του Coppa Italia, με την Ίντερ να το συμπληρώνει επικρατώντας με 2-1 της Φιορεντίνα και να παίρνει το εισιτήριο για να αντιμετωπίσει τη Νάπολι με φόντο τον τελικό (Μίλαν – Γιουβέντους το άλλο ζευγάρι).

Στο ματς που τελείωσε λίγο νωρίτερα η ομάδα του Αντόνιο Κόντε τα βρήκε σκούρα απέναντι στους βιόλα, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη και να βρεθεί στα ημιτελικά. Ο Καντρέβα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους άνοιξε το σκορ για την Ίντερ η οποία πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο 61’ ο Κάσερες κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ισοφαρίζοντας για τη Φιορεντίνα, η χαρά της οποίας όμως κράτησε μόλις εφτά λεπτά. Στο 68’ ο Μπαρέλα ήταν αυτός που έφερε και πάλι μπροστά στο σκορ την Ίντερ, η οποία διατήρησε με σχετική ευκολία το υπέρ της 2-1 μέχρι το φινάλε και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά.