Μπάγερν : Ο Μίλερ ισοφάρισε το ρεκόρ του Καν με τις περισσότερες νίκες το πρωτάθλημα

Ο Τόμας Μίλερ έφτασε τις 260 νίκες με την Μπάγερν Μονάχου σε 357 παιχνίδια, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Όλιβερ Καν.

Ο Τόμας Μίλερ, στην εκτός έδρας επιτυχία (1-2) της Μπάγερν στην Κολονία το απόγευμα του Σαββάτου, έφτασε τις 260 νίκες με την ομάδα της Βαυαρίας σε 357 παιχνίδια, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Όλιβερ Καν με το σύλλογο του Μονάχου.

Μάλιστα ο Μίλερ, άνοιξε (13′) το σκορ στην αναμέτρηση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πριν ο Γκνάμπρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου κάνει δύο τα τέρματα των Βαυαρών και ο Ντρέξλερ διαμορφώσει (82′)το τελικό αποτέλεσμα. Ο Καν πάντως, έχει το ρεκόρ των νικών (310) στην Bundesliga, όχι μόνο με μία ομάδα, αλλά παίζοντας σε αρκετές ομάδες.

Στην Bundesliga, το ρεκόρ νικών με μία ομάδα κατέχει ο Μάνφρεντ Καλτζ, ο οποίος έχει κερδίσει 291 παιχνίδια σε 581 συμμετοχές με το Αμβούργο.