Μπάγερν – Ντόρτμουντ : Απάντησε ο Λεβαντόφσκι και ισοφάρισαν οι Βαυαροί (vids)

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι απάντησε... άμεσα στον Έρλινγκ Χάαλαντ και με δύο γκολ έφερε και πάλι στα ίσα το... Klasikker!

Μόλις μισή ώρα κράτησε το προβάδισμα της Ντόρτμουντ στην Allianz Arena απέναντι στην Μπάγερν… Μπορεί ο Έριλνγκ Χάαλαντ να… χτύπησε δύο φορές μέσα στο πρώτο του 10λεπτο και να έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους Βεστφαλούς, ωστόσο η Μπάγερν απάντησε άμεσα και έφερε το ματς στα ίσα με τον… συνήθη ύποπτο…

Ποιος άλλος; Μα φυσικά ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι! Ο Πολωνός «κίλερ» σκόρε δύο γκολ και ισοφάρισε για την Μπάγερν, γράφοντας το 2-2 πριν από την ανάπαυλα!

Αρχικά, ο Σανέ… χόρεψε τον Σουλτζ και σέρβιρε στον «Λέβα» σε κενή εστία, με τον Πολωνό να μην αστοχεί και να μειώνει σε 2-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα το «αψυχολόγητο» μαρκάρισμα του Νταχούντ μέσα στην περιοχή, έδωσε την ευκαιρία στον επιθετικό της Μπάγερν να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα και να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του γκολ!