Βέρντερ Βρέμης – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-2: Επέστρεψε από την… κόλαση και πήρε ισοπαλία

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 όμως η Άιντραχτ έβγαλε χαρακτήρα και πήρε την ισοπαλία απέναντι στη Βέρντερ Βρέμης με σκορ 2-2.

Ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στο «Βέζερσταντιον» με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης να παίρνει την ισοπαλία με σκορ 2-2 κόντρα στη Βέρντερ Βρέμης, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι «αετοί» βρέθηκαν από την… κόλαση στον… παράδεισο μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, καταφέρνοντας έτσι να πάρουν τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας.

Η Άιντραχτ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Ντουκς να κάνει το 1-0 που ήταν και αποτέλεσμα 45λεπτου. Στο δεύτερο μέρος ο Μπορέ στο 50′ έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν το έβαλαν κάτω και μπόρεσαν να επιστρέψουν. Στο 65′ ο Σκιρί κατάφερε να μειώσει σε 2-1, για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Σμόλτσιτς να διαμορφώσει το τελικό 2-2.