Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ανόβερο 4-1 (vid)

Η ομάδα του Αντολφ Χούτερ διέλυσε το Ανόβερο και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης την αναμέτρηση με το Ανόβερο, για την 6η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν εύκολα με 4-1 και να παίρνουν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το σκορ άνοιξε στο 36’ ο Ντικά, με τον Ρέμπιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Στο 59’ ο Ντε Γκουζμάν έκανε το 3-0 για την ομάδα του Αντολφ Χούτερ, με τους φιλοξενούμενους στο 86’ να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής με τον Μουσλίγια. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Γιόβιτς στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με αυτή τη νίκη η Άιντραχτ  έφτασε τους 7 βαθμούς και ανέβηκε στη 10η θέση της βαθμολογίας, ενώ το Ανόβερο παρέμεινε στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μόλις 2 βαθμούς σε 6 παιχνίδια.