Ομόνοια – ΑΕΚ Λάρνακας 2-1 (vid)

Η Ομόνοια νίκησε με 2-1 την ΑΕΚ Λάρνακας πριν από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Η Ομόνοια έκανε την ιδανική πρόβα τζενεράλε πριν από την αναμέτρηση στο «Γ. Καραϊσκάκης» κόντρα στον Ολυμπιακό για τα πλέι οφ του Champions League (23/9, 22:00)

Η αντίπαλος των «ερυθρόλευκων» νίκησε με 2-1 στο «ΓΣΠ» την ΑΕΚ Λάρνακας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος με τον Χένινγκ Μπεργκ να χρησιμοποιεί αναπληρωματικούς παίκτες προκειμένου να ξεκουράσει τους βασικούς ενόψει του αγώνα της Τετάρτης (23/9).

Το σκορ για την Ομόνοια άνοιξε ο Τζιόνης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ενώ η ΑΕΚ Λάρνακας έφτασε στην ισοφάριση με τον Τρουγιόλς στο 68′. Στο 90′ ο Κίκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Μπεργκ): Κυριακίδης, Κίκο, Ντούρις (69′ Σένε), Τζιόνης, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μαυρίας, Λοΐζου, Χαραλάμπους, Βενιζέλου, Ασαντέ (57′ Κακουλής, 90′ Λανγκ).