Ολυμπιακός : 10ο συνεχόμενο ματς χωρίς γκολ στο ημίχρονο

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς βρίσκεται πίσω στο σκορ (1-0) από τη Μάντσεστερ Σίτι, με τους «ερυθρόλευκους» να μη βρίσκουν δίχτυα για ακόμη μια φορά στο πρώτο ημίχρονο.

Δέκα ματς μέχρι στιγμής στην εφετινή σεζόν, με έναν κοινό… παρονομαστή για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής να φτάσουν στο δρόμο προς τα δίχτυα, σε κανένα πρώτο ημίχρονο των αγώνων τους.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς φιλοξενείται αυτή την ώρα από την Μάντσεστερ Σίτι στο Έτιχαντ, για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Οι Πολίτες βρίσκονται μπροστά στο σκορ με το γκολ του Τόρες, με τους ερυθρόλευκους να μη βρίσκουν κάποιο τέρμα. Έτσι, το σερί με το… μηδέν στο πρώτο ημίχρονο συνεχίζεται για τους νταμπλούχους Ελλάδας.