Εμπαπέ: Χωρίς τελική και με λιγότερες επαφές από τον Έντερσον (pic)

Δεν ήταν καλό το βράδυ της Μεγάλης Τετάρτης για τον Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος πραγματοποίησε ίσως και τη χειρότερη εμφάνιση του στο Champions League.

Tα πράγματα δεν εξελίχθηκαν ιδανικά για την Παρί Σεν Ζερμέν, στο χθεσινό παιχνίδι με την Μάντσεστερ Σίτι, αφού μέσα σε λίγα λεπτά η αντίπαλος της ανέτρεψε το σκορ και πήρε σημαντική νίκη με 2-1 εκτός έδρας.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ δεν μπόρεσε επ’ ουδενί να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει ένα καλύτερο αποτέλεσμα, αφού βρέθηκε ίσως στην χειρότερη βραδιά του σε σύνολο 45 αγώνων στο UEFA Champions League.

Ειδικότερα, ο Γάλλος επιθετικός, πέρασε ένα ολόκληρο 90λεπτο, δίχως να πραγματοποιήσει ούτε μία τελική ευκαιρία. Παράλληλα, ο τερματοφύλακας της αγγλικής ομάδας, κατάφερε να σημειώσει περισσότερες επαφές με την μπάλα, απ’ότι ο φορ των Παριζιάνων.