Ζεσούς – «Ο Βλαχοδήμος έσωσε δύο γκολ κόντρα στην Μπάγερν»

Με τα καλύτερα λόγια για τον Παναγιώτη Βλαχοδήμο μίλησε ο προπονητής της Μπενφίκα, Ζόρζε Ζεσούς.

Το εγκώμιο του Παναγιώτη Βλαχοδήμου έπλεξε ο προπονητής της Μπενφίκα, Ζόρζε Ζεσούς, μετά την εμφάνιση του Έλληνα τερματοφύλακα κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.

Ο Πορτογάλος τεχνικός επισήμανε ότι έσωσε από δύο βέβαια γκολ τους «αετούς», ενώ αναφέρθηκε και στο τι πήγε λάθος για την βαριά ήττα με σκορ 4-0.

Οι δηλώσεις του Ζόρζε Ζέσους:

«Δεν υπάρχει απογοήτευση όταν παίζεις με μια ομάδα, όπως η Μπάγερν. Η Μπενφίκα ήταν στο παιχνίδι για 75 λεπτά. Υπέφεραν από στημένες φάσεις και από εκεί και πέρα σε πέντε λεπτά μας έβαλαν δύο γκολ. Αυτή είναι η μόνη απογοήτευση.

Όσον αφορά το παιχνίδι, δεν είμαι απογοητευμένος. Ήμασταν ομάδα μέχρι το 75′. Πριν από αυτό, η Μπενφίκα ήταν αυτή που είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες, με δύο μεγάλες αποκρούσεις από τον Βλαχοδήμο, ο οποίος έσωσε ουσιαστικά δύο γκολ. Αυτό έκανε τη διαφορά. Είχαμε το παιχνίδι μέχρι το 1-0. Από εκεί και πέρα, ο Γκνάμπρι ήταν ο παίκτης που έσπασε την αριστερή πλευρά. Φεύγω απογοητευμένος που δεχθήκαμε τέσσερα γκολ, γιατί δεν αξίζαμε τέσσερα γκολ».