Σιμέονε – «Συγχαίρω τους παίκτες μου που δεν τα παράτησαν»

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε παρά την ήττα της ομάδας του από τη Λίβερπουλ έσπευσε να συγχαρεί τους παίκτες του.

Προβληματισμένος από την ήττα, αλλά και ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του, εμφανίσθηκε ο Ντιέγκο Σιμεόνε, μετά την εκτός έδρας ήττα της Ατλέτικο Μαδρίτης από την Λίβερπουλ με 2-0 για το Champions League.

«Πρέπει να επικεντρωθώ στο να κάνω την ομάδα πιο συνεπή. Αρχίσαμε το ματς καλά στην επίθεση, αλλά στην συνέχεια συνέβησαν όλα. Δεχθήκαμε δύο γκολ και μείναμε με δέκα παίκτες. Είναι περίπλοκο να παίξεις για περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Συγχαίρω την ομάδα που δεν τα παράτησε στο δεύτερο ημίχρονο, παραμένοντας ψύχραιμη. Σχεδόν επιστρέψαμε στο παιχνίδι με το γκολ που ακυρώθηκε (σ.σ. οφσάιντ). Η ευθύνη μας τώρα, είναι να βελτιωθούμε, αφού έχουμε δύο μεγάλα ματς μπροστά μας. Πρέπει να συνεχίσουμε να εργαζόμαστε και να μείνουμε συγκεντρωμένοι».