Ανατροπή (2-1) με δύο πέναλτι για τη Σάλκε! (vids)

Η Σίτι προηγήθηκε με τον Αγκουέρο (18’) στην έδρα της Σάλκε, αλλά η γερμανική ομάδα τούμπαρε το ματς με δύο πέναλτι μέσα σε 8 λεπτά (38’, 45’).

Ματσάρα γίνεται στη «Βέλτινς Αρένα», με την Σάλκε να προηγείται με 2-1 στο ημίχρονο του παιχνιδιού με την Μάντσεστερ Σίτι, για τη φάση των «16» του Champions League.

Οι Πολίτες προηγήθηκαν στο 18’ με τον Αγκουέρο, μετά το τραγικό λάθος του Φέρμαν. Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, δεν το έβαλαν κάτω, ανέβασαν την απόδοσή τους, πίεσαν και μέσα σε 8 λεπτά έφεραν τούμπα το ματς με δύο πέναλτι!

Στο 38’ ο Οταμέντι έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα και τον Μπενταλέμπ να ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 45’ ο Φερναντίνιο ανέτρεψε τον αντίπαλό του, με τον Μπενταλέμπ να εκτελεί ξανά για το 2-1!