«Πολυβόλο» η Σίτι: Μπερνάντο Σίλβα, Φιλ Φόντεν και 6-0! (vid)

Στο 71’ ο Μπερνάντο Σίλβα έκανε το 5-0 στο ματς με την Σάλκε και επτά λεπτά αργότερα ο Φιλ Φόντεν νίκησε τον Φέρμαν για το 6-0.

Με γκολ των Μπερνάντο Σίλβα και η Μάντσεστερ Σίτι ανέβασε στο 6-0 τον δείκτη του σκορ στον επαναληπτικό με την Σάλκε για τη φάση των «16» του Champions League.

Στο 71’ οι γηπεδούχοι συνεργάστηκαν άψογα, ο Σανέ από αριστερά γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Μπερνάντο Σίλβα με πλασέ νίκησε τον Φέρμαν για το 5-0. Δεύτερη ασίστ στο παιχνίδι από τον Σανέ, που είχε φτιάξει και το τέταρτο γκολ της Σίτι.

Επτά λεπτά αργότερα οι Πολίτες σκόραραν και 6ο γκολ και πάλι μετά από ασίστ του Σανέ. Ο Γερμανός έκανε ωραία κάθετη πάσα στον Φοντέν και αυτός με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, βάζοντας το κερασάκι στην εξαώροφη τούρτα της Σίτι.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Σανέ, που έφτιαξε τα τρία γκολ από τα έξι γκολ της ομάδας του, ενώ σκόραρε το 2-0!