Ποκετίνο: «Είμαστε ζωντανοί, είναι μόνο 1-0»

Τίποτα δεν τελείωσε για την Τότεναμ παρά την ήττα από τον Αγιαξ στο Λονδίνο σύμφωνα με τον Μαουρίσιο Ποκετίνο.

Ο Άγιαξ επιβλήθηκε εκτός έδρας της Τότεναμ στον πρώτο ημιτελικό των δύο ομάδων για το Champions League όμως σύμφωνα με τον προπονητή των Σπερς οι Άγγλοι αν το πιστέψουν μπορούν να αντιστρέψουν την κατάσταση στο δεύτερο παιχνίδι στο Άμστερνταμ και να είναι αυτοί που θα πάρουν το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης.

«Στο πρώτο ημίχρονο ο Αγιαξ έπαιξε με περισσότερη ενέργεια, ήταν δύσκολο για εμάς. Από την στιγμή που δεχθήκαμε το γκολ αρχίσαμε να παίζουμε, στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε διάφορες ευκαιρίες.

Είμαστε ζωντανοί, είναι μόνο 1-0, πρέπει να πιστέψουμε ότι μπορούμε να πάμε στο Αμστερνταμ και να νικήσουμε. Ισως ήταν λάθος το να ξεκινήσουμε με πέντε στην άμυνα αλλά δεν είχαμε επιλογές. Δεν είμαι ικανοποιημένος, δεν μπορώ να ξέρω πώς θα πήγαιναν τα πράγματα υπό άλλες συνθήκες, αλλά από την αρχή του ματς είχαμε λιγότερη ενέργεια», τόνισε μετά το τέλος του παιχνιδιού ο Αργεντινός τεχνικός.