Δεύτερο πιο γρήγορο γκολ που δέχεται η Ρεάλ μετά από εκείνο του Γκαλέτι! (vid)

Η Μπριζ σκόραρε στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ρεάλ Μαδρίτης και πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» σε ομίλους εναντίον της «βασίλισσας», μετά από εκείνο του Λουτσιάνο Γκαλέτι, τη σεζόν 2007-2008.

Η Μπριζ «πάγωσε» το Σαντιάγκο Μπερναμπέου, με το γκολ που σημείωσε ο Μποναβεντούρ, στο 9ο λεπτό, γράφοντας το 0-1.

Το γκολ αυτό εκτός το ότι έδωσε το προβάδισμα στους Βέλγους, ήταν ιστορικής σημασίας και για άλλο λόγο. Αποτελεί το δεύτερο πιο γρήγορο τέρμα που δέχεται η Ρεάλ Μαδρίτης στο σπίτι της, μετά από εκείνο του Λουτσιάνο Γκαλέτι με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

Ο Αργεντινός είχε ανοίξει το σκορ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» τη σεζόν 2007-2008, σημειώνοντας το 0-1 για τους «ερυθρόλευκους» στο 7ο λεπτό. Σε εκείνο το παιχνίδι η Ρεάλ Μαδρίτης είχε ανατρέψει το σκορ, φτάνοντας στη νίκη με 4-2, σε μια αξιομνηνόνευτη εμφάνιση, όμως, από πλευράς Ολυμπιακού.

Απομένει να φανεί εάν θα ανατρέψει, όπως τότε, η «Βασίλισσα» το σκορ, καθώς στο ημίχρονο βρέσκεται πίσω στο σκορ με 0-2 από την Κλαμπ Μπριζ.