Σάλτσμπουργκ: Έτσι πόρωσε τους παίκτες στο ημίχρονο ο Μαρς (vid)

Ο Τζέσι Μαρς, προπονητής της Σάλτσμπουργκ, έκανε τους παίκτες του να αντιδράσουν στο ματς με τη Λίβερπουλ με μία ιδιαίτερα πορωτική ομιλία στο ημίχρονο.

Η Λίβερπουλ ζορίστηκε να κάμψει την αντίσταση της Σάλτσμπουργκ, παρότι προηγήθηκε με 3-0. Οι Αυστριακοί ανέκαμψαν, ισοφάρισαν και χρειάστηκε ένα γκολ του Σαλάχ για να επικρατήσει η Λίβερπουλ.

Ρόλο στην αντίδραση έπαιξε και η ομιλία του Τζέσι Μαρς προς τους παίκτες του στο ημίχρονο.

«Πόσα φάουλ έχουμε κάνει, ξέρετε; Δεν είναι φιλικό! Είναι ματς για το Champions League! Πρέπει να παίξουμε με περισσότερη δύναμη και να ξαναμπούμε στο ματς. Πρέπει να είστε αμείλικτοι απέναντι από τον Φαν Ντάικ! Παίζουμε με υπερβολικό σεβασμό! Πρέπει να μας αισθανθεί ο αντίπαλος παιδιά. Γι’ αυτό τον γ@μ#$%ο λόγο έχουμε έρθει εδώ. Για να είμαστε ανταγωνιστικοί. Ήρθαμε για να παίξουμε! Ας ανεβάσουμε την γ@μ#@%η μας επιθυμία για κάτι καλό, ας παλέψουμε περισσότερο! Πιστέψτε στους εαυτούς σας και δείξτε δύναμη. Αυτό είναι όλο! Δεν είναι τόσο επικίνδυνοι στα στημένα. Έχουμε περισσότερα να δώσουμε στο ματς».