Ντέγκενεκ: «Μας χώριζαν τέσσερα λεπτά από το όνειρο»

Ο Σέρβος αμυντικός του Ερυθρού Αστέρα μίλησε για την ήττα-αποκλεισμό από τον Ολυμπιακό.

Κατήφεια και προβληματισμό προκάλεσε στο στρατόπεδο του Ερυθρού Αστέρα η ήττα – αποκλεισμός από τον Ολυμπιακό με 1-0.

Η σέρβικη ομάδα στάθηκε όρθια στο Καραϊσκάκη για 88 λεπτά, παρά το σφυροκόπημα των Πειραιωτών, αλλά ο Ελ Αραμπί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πέτυχε το γκολ της λύτρωσης και χάρισε τη  νίκη στον Ολυμπιακό.

Οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα δεν μπορούσαν να  πιστέψουν πως έχασαν μέσα από τα χέρια τους την πρόκριση. Χαρακτηριστικές ήταν οι δηλώσεις του Μίλος Ντέγκενεκ, ο οποίος τόνισε ότι η ομάδα του έφτασε 4 λεπτά μακριά από το όνειρο.

«Μας χώριζαν τέσσερα λεπτά από το όνειρο. Δεν είχαμε όμως την τύχη και δεν εκμεταλλευτήκαμε με τον ίδιο τρόπο τα πέναλτι. Αυτό μας έδωσε ο Θεός και πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Τώρα στρέφουμε την προσοχή μας στο πρωτάθλημα», τόνισε ο Σέρβος αμυντικός.