Ντέγκενεκ: «Μας χώριζαν τέσσερα λεπτά από το όνειρο»

Ο Σέρβος αμυντικός του Ερυθρού Αστέρα μίλησε για την ήττα-αποκλεισμό από τον Ολυμπιακό.

Ντέγκενεκ: «Μας χώριζαν τέσσερα λεπτά από το όνειρο» | to10.gr

Κατήφεια και προβληματισμό προκάλεσε στο στρατόπεδο του Ερυθρού Αστέρα η ήττα – αποκλεισμός από τον Ολυμπιακό με 1-0.

Η σέρβικη ομάδα στάθηκε όρθια στο Καραϊσκάκη για 88 λεπτά, παρά το σφυροκόπημα των Πειραιωτών, αλλά ο Ελ Αραμπί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πέτυχε το γκολ της λύτρωσης και χάρισε τη  νίκη στον Ολυμπιακό.

Η βιομηχανία των διώξεων και ο ψευδόμενος κ. Γραμμένος!

Οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα δεν μπορούσαν να  πιστέψουν πως έχασαν μέσα από τα χέρια τους την πρόκριση. Χαρακτηριστικές ήταν οι δηλώσεις του Μίλος Ντέγκενεκ, ο οποίος τόνισε ότι η ομάδα του έφτασε 4 λεπτά μακριά από το όνειρο.

«Μας χώριζαν τέσσερα λεπτά από το όνειρο. Δεν είχαμε όμως την τύχη και δεν εκμεταλλευτήκαμε με τον ίδιο τρόπο τα πέναλτι. Αυτό μας έδωσε ο Θεός και πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Τώρα στρέφουμε την προσοχή μας στο πρωτάθλημα», τόνισε ο Σέρβος αμυντικός.