Στα τελικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής ο Καμαρά

Ο Μαντί Καμαρά αγωνίστηκε για 70 λεπτά στη νίκη της Γουινέας με 1-0 κόντρα στο Μάλι, με την ομάδα του να εξασφαλίζει την πρόκριση στα τελικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Για την πέμπτη αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής η Γουινέα νίκησε με 1-0 το Μάλι και εξασφάλισε και μαθηματικά την πρόκρισή στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Βασικός για τη Γουινέα αγωνίστηκε ο μέσος του Ολυμπιακού, Μαντί Καμαρά, που αντικαταστάθηκε στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Σουμά στο 75′. Αυτή ήταν η 17ησυμμετοχή του Καμαρά με την Εθνική του ομάδα.

Με αυτή τη νίκη η Γουινέα ανέβηκε στους 11 βαθμούς ενώ αν κερδίσει και το ματς με τη Ναμίμπια που εκκρεμεί, θα τερματίσει και στην πρώτη θέση του ομίλου, όπου τώρα βρίσκεται το Μάλι με 13 βαθμούς αλλά έχοντας παιχνίδι παραπάνω.