Αδιανόητο – Η Αγγλία διέσυρε τη Λετονία σημειώνοντας είκοσι γκολ!

H Εθνική ομάδα γυναικών της Αγγλίας, διέσυρε την αντίστοιχη της Λετονίας πετυχαίνοντας ούτε ένα, ούτε δύο, αλλά 20 γκολ, σε ένα απίστευτο σκορ.

Σκοπός στο ποδόσφαιρο είναι η επίτευξη γκολ από μία ομάδα. Όσα περισσότερα βάλεις, τόσες περισσότερες πιθανότητες έχεις για να κερδίσεις σε μια αναμέτρηση.

Η Εθνική ομάδα των γυναικών της Αγγλίας, πήγαν τη συγκριμένη λογική, όχι ένα βήμα παραπέρα. Αλλά πολλά. Συγκεκριμένα, φιλοδώρησαν την αντίστοιχη της Λετονίας, στο πλαίσιο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με είκοσι γκολ, επικρατώντας με σκορ 20-0!

Μόλις στο 12ο λεπτό, το παιχνίδι βρισκόταν ήδη στο 4-0, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τα «τρία λιοντάρια» να έχουν σημειώσει οκτώ τέρματα. Φυσικά και δεν σταμάτησαν στο δεύτερο μέρος, μιας και σκόραραν ακόμα 12 φορές για το απίστευτο αυτό αποτέλεσμα.

Οι τελικές με τη λήξη του ματς ήταν στο 63-0 (!), τρείς παίκτριες της ομάδας πέτυχαν χατ-τρικ, ενώ συνολικά σκόραραν δέκα διαφορετικές Αγγλίδες. Απλά τρομακτικό…