ΑΕΚ : Ντεμπούτο με την Αλβανία για Αϊντάρεβιτς

Ο Αστρίτ Αϊντάρεβιτς έκανε την πρώτη του συμμετοχή με την Εθνική Αλβανίας στο φιλικό αγώνα κόντρα στην Τουρκία.

Το ντεμπούτο του με την Εθνική Αλβανίας έκανε ο Αστρίτ Αϊντάρεβιτς στη φιλική νίκη επί της Τουρκίας με 3-2 στην Αττάλεια. Ο μέσος της ΑΕΚ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στη θέση του Γκρέζντα στο 81ο λεπτό.

Οι Αλβανοί πήραν μια νίκη γοήτρου μέσα στην Τουρκία, με τον Σαντίκου να είναι ο μεγάλος πρωταγωνίστής. Ο επιθετικός της Λέγκια Βαρσοβίας πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της χώρας του (24′, 39′), πριν μείωσει ο Ουντέρ στο 47′.

Η Αλβανία έμεινε με 10 παίκτες στο 41 λόγω αποβολής του Μεμούσαϊ με δεύτερη κίτρινη, όμως δεν πτοήθηκε και ο Γκρέζντα έφερε ξανά τη διαφορά στα δύο τέρματα στο 55ο λεπτό. Το μόνο που κατάφερε η Τουρκία ήταν να μειώσει με τον Ακμπάμπα πέντε λεπτά αργότερα.

Αξίζει να σημειωθεί πως με των «αετών» αγωνίστηκε και ο Άντι Λίλα, με τον μέσο τους ΠΑΣ Γιάννενα να μπαίνει ως αλλαγή στη θέση του Λιλάϊ στο 86.