Βασικός και με καλή παρουσία στο πρώτο φιλικό του Καμερούν ο Μουκουντί

Ο Aρόλντ Μουκουντί βρέθηκε στο αρχικό σχήμα του Καμερούν στην φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Ζάμπια, έχοντας μάλιστα καλή παρουσία.

Με τον Αρόλντ Μουκουντί να αγωνίζεται καθ’όλη την διάρκεια του 90λεπτου το Καμερούν έμεινε στο 1-1 κόντρα στην Ζάμπια στην πρώτη της φιλική αναμέτρηση πριν την έναρξη του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Το Καμερούν έμενε πίσω στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου 10λεπτου της αναμέτρησης, ωστόσο στη συνέχεια κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα χάρη στο γκολ του Νταρλίν Γιονγκβά.

Όσον αφορά τον κεντρικό αμυντικό της ΑΕΚ ο Μουκουντί έδειξε αρκετά καλά στοιχεία, όντας κυρίαρχος στο κέντρο της άμυνας του Καμερούν.

Τέλος να θυμίσουμε πως το Καμερούν βρίσκεται στον ίδιο όμιλο με τη Γουινέα, τη Σενεγάλη και τη Γκάμπια