Λημνιός: «Μπορούσαμε να βάλουμε πιο πολλά γκολ»

Ο Δημήτρης Λημνιός μίλησε για τη μεταστροφή της Εθνικής Ελλάδας και τη νίκη με ανατροπή με 2-1 επί της Φιλανδίας.

Νίκη με μεγαλύτερο σκορ μπορούσε να πετύχει η Ελλάδα βάση της απόδοσης της στο δεύτερο ημίχρονο, σύμφωνα με τον Δημήτρη Λημνιό. Ο δεξιός εξτρέμ του ΠΑΟΚ τόνισε ότι η ομάδα έπαιξε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λημνιού στην κάμερα του OPEN:

«Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, από το παιχνίδι με την Ιταλία μέχρι σήμερα, δώσαμε την ψυχή μας και κάναμε εκπληκτικές εμφανίσεις. Το πρώτο γκολ που δεχτήκαμε σήμερα ήταν από δικά μας λάθη, στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλύτεροι.

Στο ημίχρονο είπαμε πως μπορούσαμε να κερδίσουμε, σκοράραμε νωρίς και κάναμε την ανατροπή. Για αυτό που είμαι στεναχωρημένος είναι ότι κάναμε 20 ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να βάλουμε περισσότερα γκολ. Πάμε τώρα πίσω στις ομάδες μας να συνεχίσουμε τη δουλειά».