Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Εντάξει, δεν μπήκαν και με πιστόλι μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Μάλλον...
NEWS:
ΚΛΕΙΣΙΜΟ

Europa Conference League – Ο… τελικός του ΠΑΟΚ και οι άλλες 11 ομάδες που διεκδικούν την πρόκριση

Η τελευταία ευρωπαϊκή ζαριά του ΠΑΟΚ, αυτοί που εξασφάλισαν την παρουσία τους στην επόμενη φάση και τα παιχνίδια που αναμένονται «φωτιά» δύο στροφές πρίν το τέλος της φάσης των ομίλων του Europa Conference League.

Europa Conference League – Ο… τελικός του ΠΑΟΚ και οι άλλες 11 ομάδες που διεκδικούν την πρόκριση | to10.gr

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ταξίδεψε στην Σλοβακία για να αντιμετωπίσει την Σλόβαν Μπρατισλάβας(25/11,19.45) με στόχο το τρίποντο που θα τον φέρει στην επόμενη φάση του Europa league Conference, ωστόσο το συκγεκριμένο παιχνίδι δεν είναι το μοναδικό το οποίο χαρακτηρίζεται «φωτιά» από το σημερινό πρόγραμμα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Με τις Βασιλεία, Γάνδη, Λίντσερ, Μακάμπι Τελ Αβίβ και Καραμπάχ να έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στην επόμενη φάση, και τις Αλάσκερτ, ΤΣΣΚΑ Σόφιας, Ελσίνκι, Καϊρατ, Λίνκλν, Μούρα και Ομόνοια να έχουν αποχαιρετήσει την διοργάνωση, υπάρχουν ακόμη 11 εισητήρια τα οποία περιμένουν να μάθουν τους κατόχους του.

Τότεναμ και Ρόμα χρειάζεται να παρουσιαστούν σοβαρές και να κάνουν το καθήκον τους απέναντι σε Μούρα και Ζόρια αντίστοιχα για να εξασφαλίσουν από σήμερα την πρόκριση τους στην επόμενη φάση. Καραμπάχ και Βασιλεία έχουν σφραγίσει το εισιτήριο τους για την επόμενη φάση, ωστόσο θέλουν και οι δύο να συνεχίσουν χωρίς απώλειες μέχρι τον μεταξύ τους «τελικό» στις 9 Δεκεμβρίου ο οποίος θα κρίνει την πρωτιά στον 8ο όμιλο.

Η Ακλμάαρ στον 4ο όμιλο  χρειάζεται μόνο ισοπαλία με τη Γιάμπλονετς για να κατακτήσει την πρώτη θέση, ενώ το ίδιο ισχύει και για την έτερη εκπρόσωπο της Ολλανδίας Φέγερνορντ στον 5ο όμιλο με τις Μακάμπι Τελ Αβίβ και Λιντζ να διασταυρώνουν τα ξίφη του με στόχο την πρωτιά του πρώτου ομίλου. Τέλος η Σλάβια Πράγας μπορεί να έφτασε την περσινή χρονιά μέχρι τα προημητελικά του Europa League, όμως κινδυνεύει να βρεθεί εκτός συνέχειας.

Οι νικητές των ομίλων πηγαίνουν κατευθείαν στην φάση των «16» ενώ οι δεύτεροι αντιμετωπίζουν τους τρίτους του Europa League στην φάση των «32».

1oς ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Ελσίνκι – Αλασκέρτ
22:00 Μακάμπι Τελ Αβίβ – ΛΑΣΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Μακάμπι Τελ Αβίβ  10
Λίντσερ           10
Ελσίνκι            3
Αλασκέρτ           0

2ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 Ανόρθωση – Γάνδη
17:30 Φλόρα Ταλίν – Παρτιζάν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Γάνδη             10
Παρτιζάν           7
Φλόρα Ταλίν        2
Ανόρθωση           2

3ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 Ρόμα – Ζόρια Λουχάνσκ
22:00 Μπόντο Γκλιμτ – ΤΣΣΚΑ Σόφιας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Μπόντο Γκλιμτ      8
Ρόμα               7
Ζόρια Λουχάνσκ     6
ΤΣΣΚΑ Σόφιας       1

4ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 Ράντερς – Κλουζ
22:00 Γιάμπλονετς – Άλκμααρ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Αλκμάαρ           10
Γιάμπλονετς        5
Ράντερς            4
Κλουζ              1

5ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Σλάβια Πράγας – Φέγενορντ
19:45 Μακάμπι Χάιφα – Ουνιόν Βερολίνου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Φέγενορτ          10
Σλάβια Πράγας      6
Μακάμπι Χάιφα      4
Ουνιόν Βερολίνου   3

6ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Λίνκολν Ρεντ Ιμπς – Κοπεγχάγη
19:45 Σλόβαν Μπρατισλάβας – ΠΑΟΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Κοπεγχάγη          9
Σλόβαν Μπρατ.      7
ΠΑΟΚ               7
Λίνκολν Ρεντ Ιμπς  0

7ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Μούρα-Τότεναμ
19:45 Ρεν-Φίτεσε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Ρεν               10
Τότεναμ            7
Φίτεσε             6
Μούρα              0

8ος ΟΜΙΛΟΣ
17:30 Καϊράτ – Βασιλεία
19:45 Καραμπάχ – Ομόμοια

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Καραμπάχ          10
Βασιλεία           8
Ομόνοια            2
Καϊράτ             1

Latest News

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από