Λουτσέσκου: «Aναστρέψιμη κατάσταση…» (vid)

Πίστη για ανατροπή στη ρεβάνς της Τούμπας εξέφρασε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τη Μίντιλαντ.

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε στη Δανία όπου ηττήθηκε με 1-0 από τη Μίντιλαντ στο πρώτο νοκ άουτ ματς για το Europa League Conference. Στις δηλώσεις του στην Cosmote TV ο Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε λόγο για ένα ισορροπημένο παιχνίδι και εξέφρασε την πίστη του για ανατροπή στη ρεβάνς της Τούμπας.

Όσα είπε ο Λουτσέσκου:

«Ήταν ένα ισορροπημένο ματς, απέναντι σε μια δυνατή ομάδα με καλή κυκλοφορία της μπάλας. Στα πρώτα λεπτά σεβαστήκαμε περισσότερο από όσο θα έπρεπε τον αντίπαλό μας.

Μετά την φάση του γκολ ισορρόπησε το παιχνίδι, από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν και πάλι ένα ισορροπημένο παιχνίδι, είχαμε τις ευκαιρίες μας και στο τέλος πιστεύω ότι η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Σίγουρα πιστεύω ότι είναι μια αναστρέψιμη κατάσταση, πρέπει να κερδίσουμε το δεύτερο παιχνίδι και αυτό θα κάνουμε. Θα έχουμε και τους φιλάθλους μας στο πλευρό μας, οπότε θα είναι πιο δύσκολο για τον αντίπαλό μας. Έχουμε πλέον και περισσότερες πληροφορίες για τον αντίπαλό μας, οπότε ξέρουμε ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε».