2-0 και ξεκάθαρο προβάδισμα η Σεβίλλη (vids)

Η Σεβίλλη προηγείται 2-0 της Ρόμα στο ημίχρονο για τη φάση των «16» του Europa League χάρη σε δύο υπέροχα γκολ των Σέρχιο Ρεγκιλόν και Ελ Νεσίρι.

Μεγάλο προβάδισμα έχει αποκτήσει η Σεβίλλη στο παιχνίδι με τη Ρόμα για τη φάση των «16» του Europa League.

Οι Ανδαλουσιανοί προηγούνται 2-0 στο ημίχρονο απέναντι στους Ρωμαίους χάρη σε γκολ του Σέρχιο Ρεγκιλόν στο 22′ και του Ελ Νεσίρι στο 44′.

Στο 22ο λεπτό, ο Μπανέγα βρήκε από τα αριστερά τον Ρεγκιλόν, ο οποίος έκανε εξαιρετική κούρσα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Λόπεζ για το 1-0.

Στο 44ο λεπτό, ο Οκάμπος βγήκε από τα δεξιά, τσίμπησε ωραία τη μπάλα ξεφεύγοντας από τον Μαντσίνι και την κατάλληλη στιγμή έδωσε έτοιμο γκολ στον Ελ Νεσίρι που σημείωσε σε κενό τέρμα το 2-0.