Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Φοράει γραβάτα και μιλάει με τον Μπέκαμ. Ποιος είναι;
ΚΛΕΙΣΙΜΟ
ΤΟ10.gr

Βόλφσμπουργκ ή Ντέσνα στα playoffs του Europa League για την ΑΕΚ

Τον νικητή του ζευγαριού Βόλφσμπουργκ-Ντέσνα θα βρει η ΑΕΚ στα playoffs του Europa League, εφόσον ξεπεράσει το εμπόδιο της Σεντ Γκάλεν.

Βόλφσμπουργκ ή Ντέσνα στα playoffs του Europa League για την ΑΕΚ | to10.gr

Τον νικητή του ζευγαριού Βόλφσμπουργκ – Ντέσνα θα βρει η ΑΕΚ στα playoffs του Europa League, εφόσον ξεπεράσει το εμπόδιο της Σεντ Γκάλεν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Την χειρότερη δυνατή κλήρωση είχε η ΑΕΚ για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ καθώς θα βρει στο δρόμο της, αν περάσει την Σεντ Γκάλεν, την Βόλσφμπουργκ που λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να αποκλείσει την άσημη Ντέσνα. Η μοναδική κλήρωση που δεν ήθελε η ΑΕΚ ήταν η Γερμανική ομάδα όμως και πάλι η κληρωτίδα δεν την ευνόησε με αποτέλεσμα ο Καρέρα και οι παίκτες του να γνωρίζουν καλά πως θα χρειαστεί να γίνει υπέρβαση για να συνεχίσουν να αγωνίζονται στην Ευρώπη και μετά τον Οκτώβριο.

Η Ένωση θα χρειαστεί να ξεπεράσει αρχικά το εμπόδιο της Σεντ Γκάλεν στις 24/09 στην Ελβετία, για να μπορέσει να επικεντρωθεί στην επόμενη φάση, οπού θα βρει την Βόλφσμπουργκ, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου… Ο αγώνας του τελευταίου προκριματικού πριν από τους ομίλους θα διεξαχθεί την 1η του Οκτώβρη και θα είναι μονός, με το θετικό της κλήρωσης να είναι πως εάν προκριθεί η ΑΕΚ, θα υποδεχτεί τον αντίπαλο της στο ΟΑΚΑ.

Αναλυτικά τα ζευγάρια των playoffs:
Μονοπάτι πρωταθλητών:
Ντιούγκαρντενς/Κλουζ – KuPs/Σουντούβα
Ντινάμο – Φλοριάνα/Φλόρα Ταλίν
Γιούνγκ Μπόις – Τίρανα
Σέριφ/Νταντόλκ – Κλάσβικ/Ντιναμό Τιφλίδας
Λέγκια/Ντρίτα – Κάραμπαγκ
Σαράγεβο/Μπουντούτσνοστ – Ρίγα/Σέλτικ
Ντινάμο Μπρεστ / Λουντογκόρετς
Αραράτ/Τσέλιε – Ερυθρός Αστέρας
Κύριο μονοπάτι:
Σεντ Γκάλεν/ΑΕΚ – Βόλφσμπουργκ/Ντέσνα
Χαποέλ Μπερ Σεβά/Μάδεργουελ – Βικτόρια Πλζεν/Σοντέρινσκε
Ρόζενμποργκ/Αλάνιασπορ – Μούρα/Αϊντχόφεν
Βασιλεία /Ανόρθωση – ΤΣΣΚΑ Σόφιας/Τόρχαβν
Σπόρτινγκ/Αμπερντίν – Λασκ /Ντουναΐσκα
Σαρλερουά/Παρτιζάν – Απόλλων Λεμεσού/Λεχ Πόζναν
Μπεσίκτας/Ρίο Άβε – Μίλαν/Μπόντο Γκλιμτ
Κοπεγχάγη/Πιάστ Γκλίτσε – Ριέκα – Κοβαλίκα
Μάλμε/Λοκομοτίβ Ζάγκρεμ – Γρανάδα/Λοκομοτίβ Τιφλίδας
Στεάουα Βουκουρεστίου/Σλόβαν Λιμπερετς – ΑΠΟΕΛ/Ζρίνσκι
Σταντάρ Λιέγης/Βοϊοβοντίνα – Φεχερβαρ/Ρεμς
Βίλεμ/Ρέιντζερς – Γαλατάσαραϊ/Χάιντουκ
Σκεντίγια/Τότεναμ – Ροστόβ /Μακάμπι Χάιφα

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από