Αϊντχόβεν – Γρανάδα 1-2 (vid)

Η ισπανική ομάδα πέτυχε μεγάλη νίκη στο Φίλιπς Στάντιον «τουμπάροντας» το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Με τον ιδανικό τρόπο άρχισε τον όμιλο του Europa League η Γρανάδα! Όχι μόνο πήρε το «διπλό» στο Φίλιπς Στάντιον, επικρατώντας 2-1 της Αϊντχόφεν, αλλά τα κατάφερε με ανατροπή του εις βάρος της 1-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Γκέτζε. Ωστόσο, το χρονικό σημείο αντί να προκαλέσει ψυχρολουσία στη Γρανάδα, την πείσμωσε.

Αρχικά ο Μολίνα ήταν αυτός ο οποίος ισοφάρισε στο 57’. Μετά από εννιά λεπτά, ο Μάχις σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2!

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Γρανάδα καταλαμβάνει την πρώτη θέση του ομίλου με 3 βαθμούς, αφήνοντας δεύτερους τους ΠΑΟΚ και Ομόνοια που έχουν 1. Τέταρτη και στο «μηδέν» είναι η Αϊντχόφεν.