Τα highlights του ΑΕΚ – Λέστερ (vid)

Δείτε τι έγινε στο Ολυμπιακό Στάδιο, με την Ένωση να ηττάται από τις Αλεπούδες.

ΑΕΚ και Λέστερ διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο Ολυμπιακό Στάδιο για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, με την Ένωση να ηττάται (1-2) από την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς.

Οι «Αλεπούδες» μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Βάρντι, που νίκησε τον Παναγιώτη Τσιντώτα από τα 11 βήματα.

Η ΑΕΚ έχασε μεγάλες ευκαιρίες με πρωταγωνιστή τον Μάρκο Λιβάγια και το… πλήρωσε. Λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά από αμυντική αδράνεια, ο Τσάουντρι έγραψε το 0-2.

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και μείωσαν το σκορ με τον Τάνκοβιτς να σημειώνει το πρώτο του τέρμα με την κιτρινόμαυρη φανέλα. Ο Σουηδός δε μπόρεσε να κάνει το 2-2 στην αμέσως επόμενη φάση και η αγγλική ομάδα έφυγε με το τρίποντο από το Ολυμπιακό Στάδιο.