ΠΑΟΚ : «Το ποδόσφαιρο είναι τόσο απλό και τόσο όμορφο» (vid)

Ο ΠΑΟΚ με ανάρτηση του στο Twitter τονίζει ότι το ποδόσφαιρο είναι τόσο απλό και όμορφο, δημοσιεύοντας βίντεο από το δεύτερο γκολ απέναντι στην Αϊντχόφεν.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε μια σπουδαία νίκη με 4-1 επί της Αϊντχόφεν πραγματοποιώντας ονειρική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Δικέφαλος του βορρά σκόρπισε τους Ολλανδούς μέσα στο πρώτο 20λεπτο του δευτέρου μέρους, σκοράροντας τέσσερα τέρματα.

Το ένα από αυτά μάλιστα ήταν για σεμινάριο, καθώς στο 58ο λεπτό οι Θεσσαλονικείς άλλαξαν την μπάλα υποδειγματικά έκαναν τα πάντα σωστά, με αποτέλεσμα ο Ζίβκοβιτς να σκοράρει ένα υπέροχο τέρμα.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δηλώνει… εντυπωσιασμένη από το δεύτερο γκολ των ποδοσφαιριστών του Πάμπλο Γκαρσία, κάτι που έδειξε και μέσα από τον λογαριασμό της στο Twitter.

«Πρές, κλέψιμο, πάσα, πάσα, ντρίμπλα, γκολ. Το ποδόσφαιρο είναι τόσο απλό και τόσο όμορφο! Συμφωνείς Europa League;», ανέφερε στο tweet της η ομάδα της Θεσσαλονίκης.